Shorti i 1/16 të Champions League, Liverpool-Real Madrid finale e parakohshme, mësohen të gjitha sfidat

Pak më parë është hedhur shorti i fazës së 1/16 të Champions League, në Nyon të Zvicrës.

Shorti ka bërë që të ketë përplasje interesante.

Të gjitha sfidat e raundit 1/16:

Leipzig-Manchester City

Club Brugge-Benfica

Liverpool-Real Madrid

Milan-Tottenham

Frankfurt-Napoli

Dortmund-Chelsea

Inter-Porto

PSG-Bayern Munich

Datat e sfidave deri në finalen e madhe:

Ndeshja e parë e raundit të 1/16 do të luhen më 14/15/21/22 shkurt 2023.

Ndeshjet e kthimit 7/8/14/15 mars 2023.

Shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet: 17 mars 2023

Ndeshja e parë, çerek -finalet: 11/12 prill 2023

Ndeshja e kthimit çerekfinale: 18/19 prill 2023

Ndeshja e parë gjysmëfinale: 9/10 maj 2023

Ndeshja e kthimit gjysmëfinale: 16/17 maj 2023

Finalja: 10 qershor 2023 në stadiumin Ataturk në Stamboll (Turqi)./ h.ll/albeu.com