Shkatërrohet banda e rrezikshme shqiptare në Greqi

Policia greke ka shkatërruar një organizatë kriminale në posedim, ruajtje dhe trafikim të hashashit në zonën e Atikës.

Sipas Artemidanews një grek dhe katër shqiptarë u arrestuan, në orët e pasdites.

Ndërkohë që një tjetër shqiptar është shpallur në kërkim ditën e sotme. Operacioni u zhvillua në zona të ndryshme të Atikës (Artemida, Renti, Spata).

Në total, nga kontrollet u gjetën dhe u konfiskuan, 68 kg dhe 840 gram marjuanë e papërpunuar, 15,250 euro, 26 gëzhoja, 1 revistë, 18 telefona celularë, 2 automjete (makinë dhe kamion) dhe një bllokues elektronik. /albeu.com/

 


Shtuar 1.09.2021 20:53