SHIFRAT/ Mes të ftohtit e radhëve të gjata, sa anëtarë të PD-së kanë votuar për shkarkimin e Bashës në të gjithë vendin

Albana Vokshi ka nxjerrë shifrat e demokratëve që kanë votuar deri në momentet e fundit në referendumin e mbajtur për shkarkimin e kryedemokratit Basha.

Vokshi shprehet se ka një interes të pazakontë në këtë proces dhe fluksi sa vjen e rritet.

Fjala e Albana Vokshit:

Interesi i demokratëve për të votuar është shumë i lartë, është një nga ditët më të rëndësishme të pluralizmit politik në të gjithë vendin. Ka radhë të gjatë në qendrat e votimit, ka qytetarë që mund të presin me orë të tëra.

Shkodër 1080

Lezhë 1100

Kukës 915

Dibër 548

Durrës 1191

Tiranë 2566

Elbasan 731

Berat 251

Korçë 855

Fier 1535

Gjirrokastër 485

Vlorë 423

Në çdo qendër ka fluks dhe në momentet më pas ky fluks do vijojë të rritet.

Edhe Rama edhe Basha kanë kërkuar që ta pengojnë këtë Referendum, që është një ngjarje e paprecedentë për politikën shqiptare./albeu.com/