Sherr në Cërrik, 15-vjeçari plagos rëndë me thikë bashkëmoshatarin

Një ngjarje është regjistruar mbrëmjen e sotme në Cërrik. Një 15-vjeçar ka goditur me thikë bashkëmoshatarin e tij, i cili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Autori i plagosjes është arrestuar.

Njoftimi i policisë:

Cërrik

Plagosi me thikë bashkëmoshatarin e tij, kapet menjëherë pas ngjarjes, autori i dyshuar i plagosjes.

Shërbimet e Policisë kapën dhe shoqëruan në Polici për veprime të mëtejshme shtetasin N.P., rreth 15 vjeç.

Ky shtetas mbrëmjen e sotme  plagosi shtetasin P.M., rreth 15 vjeç, banues në fshatin Shtëpanjë, Cërrik, i cili  ndodhet në spital për ndihmë mjekësore në gjendje të rëndë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.