Sërish rritje rastesh me Covid-19 në Kosovë, dy vdekje në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, janë regjistruar 2.707 raste të reja me Covid-19 dhe 2 vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot shëruar 556 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161.726. Në total numri i rasteve aktive është 21.668.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.492 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.754.334 doza të vaksinës. Deri më sot 802.301 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

 

Shtuar 25.01.2022 15:04