Ryshfet për leje ndërtimi, GJKKO “fundos” 6 ish-inspektorë të IMT në Kamëz

GJKKO ka dhënë sot dënimin me burg për 6 ish-inspektorë të IMT në Kamëz.

Ata kanë dhënë leje ndërtimi kundrejt pagesës.

GJKKO ka dënuar sot me 1 vit burg ish-krye inspektorin e IMT Dritan Nikollin dhe 2 vite burg për Ermal Bacin.

Mësohet se 8 muaj burg janë caktuar për Arjan Hoxhaj, 4 muaj për Gazmend Balën dhe 8 muaj burg për Vjollca Kaçarin./albeu.com/


Shtuar 2.12.2021 11:35