Rrëzohet autobusi, humbin jetën 24 pasagjerë në Bolivi

24 pasagjerë kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur pas rrëzimit të një autobusi në Bolivinë juglindore, tha policia. Mësohet se dy prej të plagosurve janë në gjendje kritike.

Autobusi që transportonte pasagjerë nag Patolo në Sucre kanë rënë më shumë se 150 m etra poshtë, informon albeu.com.

Në Bolivi, aksidentet me autobusë janë shumë të shpeshta. Rasti i fundit është regjistruar më 3 Mrs ku humbën jetën 21 pasagjerë./albeu.com

Shtuar 13.07.2021 10:30