Rrëmbeu dhe vrau brutalisht 8-vjeçarin në Fier, reagon daja i fëmijës: Autori të varet si qen (VIDEO)

Dalin detaje të reja tronditëse nga krimi makabër ditën e sotme në Fier, ku Klodian Çalamani rrëmbeu fqinjin e tij, 8-vjeçar, e vrau me lopatë dhe më pas e groposi pranë shtëpisë në oborr.

Ai është shoqëruar duke u marrë në pyetje. Fillimisht nuk ka pranuar asgjë, por hetuesit e kanë “gozhduar” duke e detyruar që të pranojë krimin dhe të tregojë se ku e kishte fshehur trupin e fëmijës së mitur.

Motivet që e shtyn drejt këtij akti nuk i ka rrëfyer ende. “Ky është shteti, çfarë me bërë, tani ka ndodhur? Të varet si qen. Nuk e di nëse kanë pasur konflikte. E mora vesh në telefon nga motra” tha daja i viktimës, raporton abcnews.al.

Ky i fundit sapo ishte kthyer nga Italia dhe lajmin tha se e kishte marrë vesh nga e motra./albeu.com/


Shtuar 16.11.2021 21:25