Redjan Krali pranon humbjen dhe i jep dorën Salianjit, mbështetësit e përcjellin duke qarë

Kavaja është një nga bashkitë e pakta që duket se do t’i shkojnë koalicionit “Bashkë Fitojmë” në këto zgjedhje lokale.

Teksa numërimi është drejt fundit, kandidati socialist Redjan Krali ka pranuar humbjen.

Kryebashkiaku aktual i ka dhënë dorën Ervin Salianjit, teksa është përshëndetur edhe me simpatizantë të tij që qëndronin afër ambienteve ku po numërohen votat.

Madje disa nga këta të fundit e kanë përcjellë kryebashkiakun socialist mes lotëve.

 

 


Shtuar 15.05.2023 21:13