Rama, Nano apo Berisha? Çim Peka zgjedh “të preferuarin” dhe thumbon: Nuk është pazarxhi!

Analisti politik Çim Peka ka vlerwsuar lartw ish kryeministrin Berisha, nw njw krahasim qw i ka bwrw atij me liderwt e tjerw shqiptarw tw tranzicionit.

Peka ka arritur në përfundimin se Sali Berisha ka qenë i vetmi misionar i politikës shqiptare.

Çim Peka:

Sipas tij, ai mund të ketë bërë ndonjë gabim, por nuk ka qenë pazarxhi si Nano, Rama e Basha.

Nuk qenka ceshtje amerike, qenka ceshtje kryetari.

Amerika e ka gabim, kryetari e ka mire.

Fatkeqesisht dallimin ndermjet forcave politike ne kete vend e ka bere vetem Berisha, brumin e kane te njejte.

Nano, Rama, Basha=pazar. Berisha=mision+gabime. Ky eshte ndryshimi”, shkruan punonjësi i familjes Berisha, Çim Peka./albeu.com

Shtuar 15.09.2021 18:40