Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Brenda 10 ditësh do marrim 50 mijë doza të tjera të vaksinës Sputnik!

Përmes një postimi në rrjete sociale Kryeministri i vendit, Edi Rama njofton se është arritur një marrëveshje me Sputnik për të sjellë në Shqipëri 50.000 doza të tjera të vaksinës, brenda 10 ditëve.

Kryeministri Rama:

Sapo kemi arritur marrëveshjen për të sjelllë në Shqipëri 50.000 doza të tjera të vaksinës Sputnik brenda 10 ditëve

Ne do ta fitojmë këtë luftë me forcën e karakterit e të kembënguljes sonë dhe do ta lemë shpejt pas tunelin e pandemisë, ku drita e daljes sa vjen e zmadhohet


Shtuar 5.04.2021 19:00