Pse princi William nuk është karantinuar me Kate Middleton

Kate Middleton aktualisht është izoluar në Kensington Palace pasi u kontaktua me dike që ishte pozitiv me COVID-19, por burri i saj, prici William nuk është karantinuar.

Por, pse?

Kjo pasi dukesha ishte ajo që hyri në kontakt direkt me rastin pozitiv të Covid, por pasi burri i saj nuk ishte i pranishëm kur ndodhi kontakti. Kjo është arsyeja pse nuk po izolohet.

Edhe pse çifti padyshim jeton së bashku me fëmijët e tyre dhe kanë kontakte të ngushta, vetëm nëse Kate Middleton filloi të përjetonte simptoma ose të dilte pozitive për virusin, Princit Ëilliam do t’i këshillohej të izolohej./albeu.com


Shtuar 6.07.2021 15:36