PS vazhdon “marshimin” në Tiranë, merr mbi 50% të votave të numëruara

Ka shkuar në 115 numri i kutive të votimit të numëruar deri më tani në Tiranë.

Sipas rezultateve zyrtare nga KQZ, deri më tani PS kryeson me 51.83%, e ndjekur nga PD me 39.93% dhe LSI me 6.11%.

Ndërkohë procesi i numërimit të votave është duke vijuar në të gjitha bashkitë e vendit teksa në orët në vijim pritet përditësimi i shifrave. /albeu.com/

 

 


Shtuar 26.04.2021 05:35