Propozimi i opozitës për uljen e TVSH-së deri në 6% për produktet e shportës, Ahmetaj: Presim dokumentin zyrtar

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj u pyet nëse do ta merrnin parasysh propozimin e opozitës për uljen e TVSH-së nga 20% deri në 6% për artikujt bazë siç janë produktet e shportës.

Ahmetaj u përgjigj duke thënë se nuk mund të bëjë komente pa marrë dokumentin zyrtar të propozimit.

“Propozimi i opozitës nuk është se është paraqitur një dokument zyrtar që të komentoj, kur të paraqitet do të merrni dhe komentet tona zyrtare”,  tha Ahmetaj./albeu.com


Shtuar 30.09.2021 12:11