Po udhëtonte me karrocë me gomar, përplaset për vdekje një person në Lushnjë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Lushnjë- Berat ku për pasojë ka humbur jetën një person.

Mësohet se një furgon tip “Benz” me targa AA 057TU, pranë fshtatit Stan Karbunare, ka përplasur shtetasin Kostandin Verushi i cili udhëtonte me karrocë me gomar.

Verushi ka marrë plagë të rënda dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Sipas informacioneve të para drejtuesi i karrocës ka dalë nga rruga dytësore për të kaluar në anën tjetër të autostradës. Drejtuesi furgoni i cili vinte nga Lushnja në drejtim të Beratit e ka venë re dhe ka frenuar, por nuk ka mundur ta shmangë goditjen.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.


Shtuar 2.07.2021 08:13