Plumbat nuk kursyen as kamarierin nga atentati në Don Bosko, si paraqitet gjendja e tij shëndetësore (VIDEO)

Njëri prej të plagosurve të atentatit në Don Bosko, ku mbeti një person i pajetë dhe katër të plagosur, ishte kamarieri i lokalit.

Sipas burimeve për albeu.com, fatmirësisht gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 04.01.2022, rreth orës 16:15, në “Don Bosko”, në ambientet e një lokali dyshohet se është qëlluar me armë zjarri nga jashtë, në drejtim të një tavoline ku ishin ulur pesë shtetas.

Si pasojë e të shtënave, shtetasi E. Ç., 35 vjeç ka humbur jetën,  dhe janë plagosur shtetasit A. D., 46 vjeç, A. S., 19 vjeç, B. Ç., 28 vjeç dhe E. C., 41 vjeç.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës dhe në brendësi të lagjeve ku dyshohet se janë larguar personat, të cilët pasi kanë qëlluar me armë zjarri, janë larguar me një automjet tip “Mercedes-Benz”.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./albeu.com/


Shtuar 4.01.2022 18:02