Përshkallëzohet situata, protestuesit djegin flamurin e Serbisë në mes të sheshit (VIDEO)

Momentalisht po mbahet protesta kundër nismës së Ballkanit të Hapur në Tiranë, e organizuar në ish-kryeministri Berisha.

Në momente të caktuara, situata është përshkallëzuar dhe disa prej të pranishmëve kanë djegur flamurin serb në shesh.

Potesta është ende në fillimin e saj dhe shpresojmë të mos ketë incidente të tjera shtesë.

Kujtojmë se në të njëjtën kohë që mbahet protesta përpara Kryeministrisë, pritet të mbahet edhe një takim jo-zyrtar mes Ramës, Vuçiç e Zaev në Elbasan në kuadër të Ballkanit të Hapur./albeu.com/