Pasaporta shqiptare e vaksinimit do të njihet edhe në Britani, nga 11 tetori

Ambasadori i i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, përmes një postimi në Tëitter ka dhënë lajmin e mirë se pasaportat e shqiptare të vakisnimit do të njihen dhe në Britani.

Në një postim në Tëitter, ai shkruan: “Lajm i mirë për shqiptarët, britanikët dhe shtetasit e tjerë që nisen për në Mbretërinë e Bashkuar nga Shqipëria. Nga 11 tetori, certifikatat e vaksinave të lëshuara në Shqipëri do të njihen edhe në Britaninë e Madhe”./albeu.com