Pas pak javësh si “i papunë”, Afrim Qëndro emërohet në postin e rëndësishëm në Tiranë

Ish nënkryetari i Bashkisë së Vlorës, Afrim Qëndro i cili ka mbajtur më parë edhe postin e kreu të ARRSH, ka marrë një tjetër post nga kryeministri Edi Rama.

Ai u shpreh se po dorëhiqej nga pozita e tij në Vlorë për një tjetër detyrë në Tiranë dhe nuk ka vonuar shumë konfirmimi i tij në krye të prefekturës së Tiranës.

Kujtojmë se Qëndro shkoi në Vlorë pas debateve të forta që kishte kryeministri Rama me kreun e Bashkisë Dritan Leli.

Vendimi u mor nga organi i Këshillit të Ministrave./albeu.com/


Shtuar 18.11.2021 13:11