Pas 8 ndeshjesh, Xavi duket se ka vendosur për formacionin kryesor të sezonit

Barcelona ka fituar gjashtë nga tetë ndeshjet e para këtë sezon, duke humbur vetëm takimin e Champions League me Bayern Munich.

Klubet shkojnë për një pushim të shkurtër dhe ndërkohë, ne mund të analizojmë lojën e skuadrave të preferuara.

Pas më shumë se një muaji lojë, kështu që mund të supozohet se Xavi ka vendosur për ekipin kryesor, shkruan albeu.com.

Le të shohim se çfarë ndodh:

4-3-3

Mbrojtja

Alex Balde zëvendësoi Jordi Alba, duke u bërë pretendenti kryesor për pozicionin e mbrojtësit kryesor të majtë.

Në të djathtë, Xavi preferon të shohë Jules Kunde në vend të Bellerin ose Sergi Roberto.

Ronald Araujo dhe Anders Christiansen mund të konsiderohen qendërmbrojtës, por Xavi shpesh do të kthehet te Eric Garcia në vend të danezit.

Në portë, pa dyshim, Ter Stegen.

Mesfushame dhimbje koke Xavi,

Frenkie de Jong mund të zëvendësojë gradualisht Sergio Busquets si mesfushor mbrojtës. Sidoqoftë, Busquets është ende duke luajtur dhe nuk do të ketë një ndryshim të mprehtë në lojtarin kryesor në këtë pozicion.

Pedri dhe Gavi janë mesfushorët kryesorë qendrorë. Frank Kessie do të jetë në stol, duke zëvendësuar rregullisht njërin prej tyre.

Sulmi

Treshja kryesore sulmuese e Xavit: Rafinha-Lewandowski-Dembele. Torres, Fati dhe Depay janë opsione zëvendësuese.

Kush ju ka surprizuar në sezonin e ri?. G.D. /albeu.com/

Shtuar 20.09.2022 20:03