Parashikimi i motit për ditën e enjte, 2 Shtator 2021

Ditën e Enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare në mesditë kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim  nga veriperëndimi-verilindja  me shpejtësi mesatare 1 deri 7 m/sek, hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore kryesisht në veri të vendit era fiton  shpejtesi  deri ne 18m/sek, shoqëruar me valëzim të forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 9°C deri në 30°C

zonat e ulëta 12°C deri në 34°C

zonat bregdetare 14°C deri në 31°C


Shtuar 1.09.2021 23:49