Parandalohet ngjarja e rëndë në Mat/ Sherr për pronën, 61-vjeçari godet me sende të forta vëllanë

Një tjetër sherr mes vëllezërish, është regjistruar sot në në fshatin Midhë të Matit, pas ngjarjes së rëndë në Lushnje, ku dy vëllezër janë konfliktuar me njëri-tjetrin, duke përfunduar të dy në spital.

Edhe sherri në Mat mes vëllezërvë t të njëjtit motiv për prona.

Ndërhyrja e policisë, ka parandaluar përshkallëzimin e konfliktit, duke arrestuar  në flagrancë shtetasin S.S., 61- vjeç, banues në fshatin Midhë, Mat.

Ky shtetas, për motive të pronësie, ishte konfliktuar dhe kishte goditur me sende të forta vëllanë e tij, duke i shkaktuar dëmtime në fytyrë.

Dosja i kalon Prokurorisë së Dibrës.

Mat/U konfliktua dhe goditi me sende të forta vëllanë e tij, ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Policia, kapi dhe vuri në pranga 61-vjeçarin. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, pas marrjes së njoftimit se në fshatin Midhë, për motive pronësie po konfliktoheshin dy vëllezër, kanë shkuar menjëherë në adresën e marrë duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Si rezultat, shërbimet e Policisë kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin S.S., 61-vjeç, banues në fshatin Midhë, Mat.

Ky shtetas, për motive të pronësie, ishte konfliktuar dhe kishte goditur me sende të forta vëllanë e tij, duke i shkaktuar dëmtime në fytyrë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.


Shtuar 6.03.2024 09:52