Parandalohet krimi në Bulqizë! Burri merr thikën dhe i sulet gruas për t’a vrarë

Një krim në familje është parandaluar në kohë nga Policia e Shtetit në Bulqizë.

Një bashkëshort është vënë në pranga pasi pas dhunës fizike që ka ushtruar mbi bashkëshorten, ka tentuar t’a vrasë atë me thikë.

“ Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Ylli Shehu., 51 vjeç, banues në Bulqizë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij dhe më pas ka tentuar ta godasë me mjet prerës thikë…”

Bulqizë

Ushtroi dhunë fizike dhe tentoi të godasë me mjete prerës bashkëshorten e tij, kapet dhe vihet në pranga 51-vjeçari. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Ylli Shehu., 51 vjeç, banues në Bulqizë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij dhe më pas ka tentuar ta godasë me mjet prerës thikë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme. /albeu.com/