“O ba, si nuk më prite”, ndahet nga jeta babai i Saimir Tahirit

Babai i Saimir Tahirit ka ndërruar jetë. Lajmin e ka dhënë vetë ish-ministri, i cili ndodhet në burg, përmes një postimi në Facebook.

Postimi i Tahirit:

O Ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.

Të ndritë shpirti atje lart!

Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më degjon më:

Të dua shume Ba!

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Përgjithmonë!

Njoftim nga Familja:

Varrimi bëhet nesër datë 16 Mars, ora 11:00

Adresa: Funeral Home ALBA 2000, Rr. Dibrës 302.


Shtuar 16.03.2023 09:44