Numërohen 95% të votave në Prishtinë, udhëheq Vita

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, po fiton me 42,38%.

Pas tij vjen Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 29,33 për qind.

I treti është renditur Uran Ismaili i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili.

Sipas këtij rezultati në Prishtinë do të ketë balotazh midis Vitisë dhe Ramës.


Shtuar 18.10.2021 01:49