Një vdekje dhe katër raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut sot është regjistruar një vitktimë dhe 4 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë gjithashtu bën em dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë fituar betejën 14 pacientë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 155.540, numri i pacientëve të shëruar është 149.642, numri i vdekjeve është 5.472, ndërsa numri i rasteve aktive është 426./albeu.com

Shtuar 14.06.2021 14:59