Një nga afganët që ra nga avioni në videon virale ishte futbollist (FOTO+VIDEO)

Njëri prej 2 personave që ra nga avioni në Kabul ishte futbollist bën të ditur media arabe “Al Hadath”.

Ai quhet, Zaki Anwari,  dhe ishte futbollist i kombëtares së Afganistanit.

Ndërkohë, shumë qytetarë afgan janë larguar nga vendi i tyre teksa tremben pre Talebanëve të cilët morën në dorë shtetin. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)


Shtuar 19.08.2021 17:30