Një ditë pasi “hodhi në dorë” Partinë e Lirisë, Meta del në konferencë për mediat

Ish-presidenti Ilir Meta do të zhvillojë gjatë ditës së sotme në konferencë për mediat.

Kjo konferencë vjen një ditë pasi ai mori drejtimin e LSI dhe i ndryshoi emrin në “Partia e Lirisë”.

Konferenca mësohet se do të mbahet sitën e sotme në seli, në orën 13:00.

Kujtojmë se Monika Kryemadhi u dorëhoq nga drejtimi i partisë që drejtoi për 5 vite. Meta mori detyrën deri në zgjedhjen e kryetarit të ri.

Kujtojmë se Meta paralajmëroi një ristrukturim të opozitës dhe përballje me qeverinë e kryeministrit Edi Rama./albeu.com/