Nga Berisha, Kryemadhi dhe Basha, zbulohen votat për qeverinë “Rama 3”

Mëngjesin e sotëm është votuar qeveria “Rama 3” me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim.

Tashmë janë bërë publike votat e deputetëve, ku mësohet se ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nuk kanë marrë pjesë në votim.

Në votim nuk morën pjesë:

Sali Berisha,

Monika Kryemadhi,

Nustret Avdulla,

Vangjel Dule,

Shpëtim Idrizi,

Seladin Jakuplltari,

Fatmir Mediu,

Flamur Noka,

Petrit Vasili

Erisa Xhixho.

Abstenim:

Agron Çela./albeu.com


Shtuar 17.09.2021 13:19