Ndodh te “Nënë Tereza”, pacientja dhe barrelisti bllokohen në ashensor dhe bëhen për spital

Një situatë e pakëndshme ka ndodhur në Spitalin Nënë Tereza në Tiranë, pasi pacientja dhe barrelisti u bllokuan në ashensor.

Për pasojë të dy përfunduan në spital dhe janë aktualisht nën kujdesin e mjekëve.

Lajmin e bëri të ditur policia përmes një njoftimi.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 15.05.2022, rreth orës 23:30, në spitalin “Nënë Tereza”, në katin -1, barrelisti shtetasi K. D., duke transportuar me barrelë shtetasen V. C., paciente në spital, për shkak të një defekti janë bllokuar brenda në ashensor.

Me ndërhyrjen e zjarrfikëses është bërë e mundur hapja e ashensorit. Shtetasi K. D. dhe pacientja, shtetasja V. C., janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./albeu.com/