Ndërtimet pa leje, IKMT shemb hotelin dy katësh në Manastir

Vijon aksioni i shembjes së ndërtimeve pa leje në vijën bregdetare. Sot në Manastir është shembur një hotel dy katësh nga fadromat e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit.

Pronarët pretendojnë se janë ende në proces gjyqësor, por pavarësisht kësaj, vetë ata kanë nxjerrë jashtë ndërtesë objektet dhe sendet e tyre./albeu.com

 


Shtuar 18.06.2021 14:40