Ndahet nga jeta në moshën 95-vjeçare nëna e Fatos Lubonjës

Analisti Fatos Lubonja sot ka humbur nënën e tij, Liri Lubonja.

Liri Lubonja është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare.

Liri Lubonja veprimtare e luftës, gazetare dhe historiane kishte shkruar dhe dy libra me kujtimet e saj.

Ajo dhe familja e saj kishin vuajtur shume vite internimin ne kohen e komunizmit. /albeu.com/

 


Shtuar 18.10.2021 13:40