Murrizi thumbon Kuvendin e PD-së: Si dasëm me lëng, pa orkester pa “meze”

Ish-deputeti Myslim Murrizi e ka cilësuar si një “dasëm me lëng, pa orkestër dhe pa meze” Kuvendin e Partisë Demokratike që u mbajt ditën e sotme.

Me anë të një shkrimi në rrjetet sociale, Murrizi thotë se të gjithë personat që folën në Kuvendin e PD-së i përkasin periudhës së hajdutllikut kolektiv PD-LSI të viteve 2004-2013.

Postimi i plotë:

Kuvendi i PD si dasem me leng
Pa orkester pa “ meze”
Ose e thene fshatçe si dreke perkujtimore te dyzetave te nje xhenazeje
Luli ben “mire “ qe nuk kthen faqen tjeter se i ka kthyer shpinen Rames dhe mender b DEMOKRATEVE prej 10 vitesh sa mori bashkine e Tiranes
Nga keta qe ligjeruan sot ne Kuvend sa kane qene themelues te PD dhe kundra ppsh ne dhjetor 1990 ???
Sa nga keta kane qene ne PD ne vitet 1997-2005 ????
ZERO
Te gjithe mendje “ ndriturit” i perkasin periudhes se hajdutllikut kolektiv PD-LSI te viteve 2004-2013
Jo pak jane ish spiune sigurimi, te tjere ish antare te ppsh dhe pothuajse shumica jane individe qe ne karakter, dinjitet, moral dhe familje, nuk kane asnje lidhje me qendren e djathte
Burra qe ju kane ikur grate, gra qe ju kane ikur burrat, bura qe duan burra dhe kopil hibride qe nuk dine kë kane prinder biologjik
Pale kur pashe listen e mender kanidateve per keshille kombetare qe me erdhi per te dh …..
Kur pashe ne ate liste ndyresira enveriste nga Lushnja dhe Divjaka u binda qe kjo parti ka shkuar ne ps dhe nuk ka Mark -Mark- Gjekmark-Palok-Alibej-Basha qe mund ta terheq nga kembet per te mos e lene te futet ne ps

 

Shtuar 17.07.2021 20:33