Misteret e krimit në Glyka Nera, familja e Caroline i jepte çiftit 1.000 euro çdo muaj

Janë zbardhur detaje të reja nga krimi në Gylka Nera, edhe pse kanë kaluar mbi 40 ditë nga ngjarja shumë pyetje mbeten ende pa përgjigje.

Autoritetet greke vazhdojnë hetimet mbi ngjarjen dhe martesa ‘përrallore’ në dukje sa vjen e bëhet më e mistershme. Nëna e Karolinës i jëpte çiftit çdo muaj 1000 euro dhe kjo gjë ka ngjallur dyshime tek policia greke ashtu si ditari i fshehtë i Karolinës, pjesë të së cilit u publikuan ditën e djeshme.

Një pyetje tjetër pa përgjigje është nëse “BMW”-ja e zezë e parë në zonë natën e vrasjes ka lidhje me krimin. Thanasis Katerinopoulos, ish-zyrtar i policisë greke thotë se “BMË”-ja mund të jetë e përfshirë në krim. Ai nuk mendon se mund të ketë patue bashkëpunëtor për kryerjën e krimit Brenda shtëpisë por makina që kalon aty pranë është e dyshimtë.

Babis Anagnostopulos u arrestua disa ditë më parë, më shumë se një muaj pasi mbyti të shoqen dhe u mundua ta fshihte krimin, duke sajuar një grabitje. Piloti vrau të shoqen pasi kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin. Ai rrëfeu një histori të sajuar ku përfshiu dhe shqiptarët, por vetëm dy ditë më parë u zbulua se personi që qëndronte pas krimit të rëndë ishte vetë 32-vjeçari. /albeu.com/

 


Shtuar 27.06.2021 09:21

Tags: