Meta: Medalistja e artë Nora Gjakova lartëson Kosovën

Xhudistja Nora Gjakova ngriti edhe një herë lart flamurin e Kosovës, duke u shpallur kampione olimpike në “Tokio 2020”.

Edhe Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka uruar përmes një postimi në Facebook.

“Medalistja e artë Nora Gjakova, lartëson Kosovën dhe krenarinë kombëtare. Urime!”, shkruan Meta./albeu.com


Shtuar 26.07.2021 13:50