“Me Sheikun”, pasioni për kuajt i të riut të vrarë me tritol dhe shoqëria me dy reperët nga Tirana (VIDEO)

Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja e 27-vjeçarit nga Berati, Aleksandër Sadikaj.

Ai u vra ditën e sotme me një shpërthim të telekomanduar tritoli në zonën e Saukut.

I njohur ndryshe si Aleksi i Memaliajt, ai mësohet se zotëron një biznes në këtë zonë, të quajtur “Sancho Farm Albania”, që sipas të dhënave nga QKB rezulton e regjistruar në janar të këtij viti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sancho Farm House 🐾🏡 (@sancho_farm_albania)

Në faqen e Instagramit të biznesit të tij në sektorin e agrikulturës, janë postuar dhjetëra foto dhe video, ku Sadikaj shfaq pasionin e tij për kuajt.

Teksa resorti i 27-vjeçarit ofron edhe xhiro me kuaj, ai vetë shihet në një prej fotove krah një kali, që ka zgjedhur ta quajë Dajan, që siç duket ka qenë dhe i preferuari i Aleksandrit.

Ndërkohë në video dhe fotografi i riu shihet duke kalëruar, ku dy kuajt e tij të preferuar janë Dajan dhe Sheiku.

I riu nga Memaliaj ka pasur në rrethin e tij shoqëror dy reperët e njohur nga Tirana, Finem dhe Solo, të cilët kanë xhiruar edhe videoklipe të këngëve të tyre në “Sancho Farm Albania”, ku në fotografi reklamojnë edhe armë të ndryshme./albeu.com/