Mblidhet Rithemelimi, reagon Bardhi: Akt përçarës i PD-së, do të ndërtojë parti personale

Deputeti i partisë demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar ditën e sotme për kuvendin i cili do të mblidhet ditën e nesërme.

Bardhi e ka quajtur mbledhjen si një akt përçarës i partisë demokratike.

Ai ka shtuar se ajo që po bën Sali Berisha nuk ka lidhje me bashkimin e PD- së por ka të bëjë me krijimin e një partie të re personale.

Bardhi thote se interesi i demokratëve është bashkimi dhe lufta e të gjithëve por Berisha do ta përçarjë dhe zvogëlojë atë.

Postimi i Gazment Bardhit:

Nesër Sali Berisha ka lajmëruar një tjetër akt përçarës të Partisë Demokratike. Interesi i demokratëve është bashkimi dhe lufta e të gjithëve bashkë me Edi Ramën. Interesi i Sali Berishës është përçarja, zvogëlimi, lufta dhe armiqësia mes demokratëve dhe ndërtimi i një partie personale, që i shërben vetëm interesit të tij personal.

Në vijim të ndërtimit të një partie personale, nesër sipas tij radhën e ka Këshilli Kombëtar. Qartësisht ajo që po bën Sali Berisha nuk ka lidhje me Partinë Demokratike. Këshilli Kombëtar i PD është në detyrë, funksional, i regjistruar në gjykatë dhe me mandat që i përfundon më 17 Korrik 2025.

Ndërtimi i strukturave paralele nga baza në qëndër, nuk është asgjë tjetër, vetëm nje akt turpi për të dëmtuar PD, për të mbajtur gjallë ndasitë mes demokratëve dhe për të shfokusuar PD nga beteja me regjimin e Edi Ramës./albeu.com