Malltezi rendit deklaratat e Ahmetajt që demaskuan qeverinë

Ndërkohë që transmetohet intervista e Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, në Syri Tv, ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social facebook disa të vërteta të thënë nga ky i fundit.

Ahmetaj ka deklaruar se Veliaj janë pronarët faktik të inceneratorit dhe se Rama urdhëron Top Channel për emisionet.

Postimi i plotë:

Erion Veliaj dhe Edi Rama janë pranarët faktik të inceneratorit të Tr

Edi Rama urdhëron Top Channel për emisionet.

Po të hetohet procedura e inceneratorëve del Rama.

Nuk i kam dhënë unë lejet për ndërtimet në det dhe në tok.