Luftë për titull! Publikohen formacionet zyrtare Barcelona – Atletico Madrid

Barcelona do të mirëpres skuadrën e Atletico Madrid në kuadër të javës së 35-të në La Liga.

Blaugranët kërkojnë vetëm 3 pikët për të marrë kështu edhe kreun e tabelës.

Në anën tjetër, Atletico Madrid do të luftojë me të gjitha forcat për të larguar Barcelonën nga gara për titull.

Luis Suarez rikthehet në Camp Nou për herë të parë pas largimit nga klubi katalunas.

Formacionet zyrtare:

Barcelona:

Ter Stegen; Dest , Mingueza, Piqué, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Messi dhe Griezmann

Atletico Madrid:

 

Shtuar 8.05.2021 03:05