LSDM: Maqedonia e Veriut përfaqëson faktor stabiliteti në Ballkan

Nga radhët e LSDM-së, janë shprehur se se me qeverisjen e tyre vendi konfirmohet si faktor i stabilitetit në rajon.

Nga kjo parti thonë se kanë zgjidhur të gjitha çështjet me fqinjët, duke mbrojtur dhe forcuar me vendosmëri interesat kombëtare dhe pozitat shtetërore.

“Njohja dhe konfirmimi se Maqedonia respektohet dhe vlerësohet nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian është se marrëveshja për aneksin për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë u bë në Ohër. Nga një vend që në kohën e OBRM-PDUKM-së ishte në kundërshtim me fqinjët, i harruar dhe i izoluar nga bashkësia ndërkombëtare, Maqedonia tani përfaqëson një faktor stabiliteti në Ballkan”, thonë nga LSDM.


Shtuar 20.03.2023 12:42