Lirohet nga burgu bashkëshorti i ish-ministres Besa Shahini

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit Besa Shahini është liruar.

Kreu i kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, dhe aktivistët tjerë të kësaj partie, u arrestuan sot pas aksionit për pengimin e konferencës së kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trëndafilova.

Zëdhënësi i Policisë Agron Borovci deklaroi se të gjithë aktivistët e arrestuar sot nga policia, janë liruar në procedurë të rregullt./albeu.com


Shtuar 7.09.2021 16:36