Lajm i mirë për Greenwood edhe pse është nën hetim, Manchester United ka marrë vendimin

Mason Greenwood është futur në listën e lojtarëve të Manchester United U-21 pavarësisht se është liruar me kush dhe policia vazhdon hetimet për akuzat ndaj tij.

20-vjeçari mbetet i pezulluar, por emri i tij është në listën zyrtare të të sezonit 2022-2023. Ylli anglez nuk do të do të jetë pjesë e lojtarëve të ekipit të parë, por në listën e lojtarëve nën 21 vjeç. Greenwood ende është pjesë e klubit të “Djajve të Kuq” kështu që ai është i përfshirë diku.

Talenti anglez u arrestua në fund të janarit për përdhunim, sulm dhe kërcënim me vrasje. Ai u lirua me kusht më 2 shkurt dhe që atëherë ka mbajtur një profil relativisht të ulët./ h.ll/albeu.com