Kishte ndaluar në korsinë e emergjencës, përplaset për vdekje një person

Një person është përplasur për vdekje ditën e sotme në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Kosovë.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Policia e Kosovës, në orët e pasdites ka pranuar një informacion se në autostradën Ibrahim Rugova afër daljes së Malishevës, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin janë përfshirë dy automjete. Njësitet relevante policore menjëherë kanë dalur në vendngjarje, për tu marrur me rastin. Policia në vendngjarje ka ftuar edhe ekipet mjekësore të cilët kanë konfirmuar se si pasojë aksidentit një person ka humbur jetën”, tha Kelani.

Kelani tha që sipas dyshimeve të para, një makinë kishte ndaluar në korsinë e emergjencës teksa një mjet tjetër i ka rënë nga pas.

”Njësitet policore janë duke hetuar shkaqet dhe rrethanat të cilat kanë quar deri te aksident, ku bazuar në informacionet e para dyshohet se një automjet ka qenë i ndaluar në shiritin emergjent dhe automjeti kombi në lëvizje dyshohet se e ka goditur automjetin e ndaluar. Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante të trafikut”.-thuhet në njoftimin e policisë.

Shtuar 28.06.2021 10:24