Kanosi me sëpatë dhe iu theu xhamin e mjetit dy të rinjve, arrestohet 32-vjeçari

Një 32-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kuçovës, pasi akuzohet se ka kanosur dy të rinj. Ngjarja ndodhi në fshatin Magjatë të Kuçovës.

Arrestimi i tij u bë pasi në fshatin Magjatë ka kanosur me sëpatë, si dhe u ka thyer xhamin e mjetit shtetasve me inicialet S.Sh., 24 vjeç dhe K.Rr., 20 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Shkatërrim i pronës” dhe “Kanosja”.


Shtuar 17.04.2021 11:03