Juventus e bën “baltë”, ndalet nga Fiorentina dhe rrezikon seriozisht zonën Champions (VIDEO)

Juventusi ka bërë një tjetër ndalesë në Serie A, kësaj radhe  (1-1) ndaj Fiorentinës.

Vendasit kaluar të partë në epërsi me Dusan Vlahovic  (29’).

Rezultati u barazua në fillim të pjesës së dytë (46’) me golin e bukur të Alvaro Moratas, i cili u asistua nga Juan Cuadrado.

Ndërkohë, Juventus tani rrezikon zonën Champions pasi nëse fiton Napoli ndaj Torinos e barazon me 66 pikë. /albeu.com/


Shtuar 25.04.2021 17:37