EMRI/ Ishte shpallur në kërkim për vrasje të dyfishtë, arrestohet 27-vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 27-vjeçar i shpallur në kërkim për vrasje të dyfishtë.

Bëhet fjalë për shtetasin Danjel Pepa banues në fshatin Vrith, Malësi e Madhe.

Kujtojmë se ky shtetas ka vrarë me armë zjarri para dy vitesh shtetasit V. Ç. dhe K. P.

Njoftim policie

Finalizohet operacioni policor i koduar “Vrith”, për kapjen e një personi në kërkim, me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Vihet në pranga 27-vjeçari, për vrasje të dyfishtë me armë zjarri.

Shërbimet e Komsiariatit të Policisë Malësi e Madhe, në bashkëpunim me Forcën Operacionale të DVP Shkodër, ndaluan shtetasin:

-D. P, 27 vjeç, banues në fshatin Vrith, Malësi e Madhe.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkodrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim”, “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

27-vjeçari dyshohet se në fshatin Vrith, më datë 03.10.2020, ka vrarë me armë zjarri, shtetasit V. Ç. dhe K. P.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 9.12.2022 16:29