Ikën shirat e rriten temperaturat, ky është moti për ditën e sotme

Shqipëria sot: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të dominojnë vendin, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat jugore.

Ndërsa pjesërisht në Qendër dhe në Veri të territorit vranësirat herë pas here do të pësojnë zhvillime të përkohshme, duke sjell në këto zona momente me pika shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjës, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4 C deri në 24 gradë C.


Shtuar 3.11.2021 07:12