Ibra rikthehet në Kombëtare, a do luajë ndaj Kosovës?

Gazeta “FotbollDirekt”  zbuloj se  ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë në kualifikimet e ardhshme të Kupës së Botës.

Sipas tyre, Zlatan tani është thirrur në kualifikueset e Kupës së Botës në 25 mars kundër Gjeorgjisë, Kosovës dhe  kundër Estonisë.

Lisat e kombëtares suedeze do të nxirret më 16 mars dhe gjithçka pritet të zyrtarizohet atë ditë. Kritikat e yllit botëror suedez ndaj kapitenit të trajnerit kombëtar Xhejn Anderson ishte arsyeja që Zlatan u largua nga ekipi kombëtar. Trajneri kombëtares suedeze udhëtoi në Milano vjeshtën e kaluar për t’u takuar me Ibrën dhe takimi u përshkrua më pas nga suedezi  si shumë i suksesshëm.

 


Shtuar 15.03.2021 20:03