I riu qëllon me grusht policin në Tiranë

Një person ka dhunuar një efektiv policie në Tiranë, duke e qëlluar me grusht.

Pas incidentit, autori është shpallur në kërkim dhe sipas Policisë po punohet për kapjen e tij.

Ndërkohë që janë arrestuar dy vëllezër, mbi të cilët rëndojnë akuza për moskallëzim të ngjarjes duke “minuar” zbardhjen e së vërtetës.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 arrestuan në flagrancë për veprat penale “Moskallëzim i krimit” dhe “Veprime që pengojnë në zbulimin e së vërtetës”, shtetasit S. K., 27 vjeç dhe A. K., 21 vjeç (vëllezër), sepse nuk kanë kallëzuar për identitetin e një shtetasi tjetër (ende i paidentifikuar) i cili ka goditur punonjësin e Policisë, në rrugën “Muhamet Gjollesha”, për shkak të detyrës. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e tij” njofton policia./albeu.com/