HOROSKOPI/ Ndryshime drastike, çfarë planesh kanë bërë yjet sot për ju

Dashi

Një vizitë e papritur nga një person i zymtë ose i dëshpëruar mund t’ju bëjë të ndiheni pak të zhgënjyer.

Mos u përpiq të jesh shumë i gëzuar. Është më e rëndësishme të jesh një dëgjues i mirë. Ju gjithashtu mund të jeni pak në avantazh sot dhe të dëgjoni  zhurma të papritura.

Kini kujdes që të mos përfshiheni  shumë në to. Kjo mbindjeshmëri është vetëm e përkohshme dhe duhet të kalojë brenda disa ditësh.

Demi

Kontakti i papritur me një të dashur, të afërm, person  të ri ose mik të ngushtë mund t’ju bëjë të ndiheni të ngazëllyer dhe optimist për të ardhmen.

Komunikimi më i shpeshtë me këtë person ndoshta do të rezultojë, dhe kjo mund të nënkuptojë një rezultat pozitiv në jetën tuaj. Ju mund të shkruani shumë letra ose të bëni shumë thirrje, ndoshta duke lidhur skajet e shkëputura nga e kaluara. Përballu me të ardhmen, ndryshimi po vjen.

Binjakët

Kontrolloni dhe kontrolloni përsëri çdo informacion që vjen në rrugën tuaj sot. Ka mashtrim dhe pakënaqësi në ajër, i cili është një kombinim fatkeq në çdo rrethanë.

Kërkoni para se të gjykoni. Thashethemet ka të ngjarë të fluturojnë nëpër zyrë. Vraponi të mbuloni kur është e nevojshme. Ju nuk doni të përfshiheni në këtë raund të veçantë të politikës së zyrës.

Gaforrja

Një komunikim mjaft shqetësues mund të bëjë që ju të qëndroni në anën negative të çdo gjëje që mësoni. Mos bini në këtë grackë.

Ana pozitive do të bëhet më e dukshme ndërsa dita zbehet. Ju mund të vendosni të blini disa pajisje të reja për të përmirësuar komunikimet tuaja, ndoshta një telefon ose një kompjuter të ri. Mundohuni të mos kaloni shumë nga dita juaj duke mësuar se si ta përdorni atë.

Luani

Zhvillimet shqetësuese në lidhje me paratë mund të shkaktojnë disa shqetësime, luan, por ato do të zgjidhen deri në fund të ditës. Ju mund të humbni dhe të shihni se portofoli juaj ose gabimet bankare mund të provojnë të jenë faji i tij dhe jo i juaji.

Dikush që mendonit se e njihnit mirë mund të tregonte një anë më të errët që nuk e keni parë më parë dhe t’ju bëjë të rivlerësoni përfshirjen tuaj me atë person. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të zgjidhur çështjet e brendshme.

Virgjëresha

Asgjë nuk do të jetë e qetë në shtëpi sot. Ka tension në ajër. Ju nuk mund të hiqni ndjenjën se dikush gënjen. Ju jeni një njeri paqësor nga natyra, prandaj prirja juaj është të shtypni dyshimet tuaja. Në këtë rast, instiktet tuaja janë të drejta. Personi që ruan informacionin po e bën atë për të mirën tuaj dhe do të vijë tek ju pasi situata të zgjidhet. Ju të gjithë mund të qeshni për këtë atëherë.

Peshorja

Sot përfaqëson fillimin e një periudhe përfundimesh dhe fillimesh të reja në karrierën tuaj. Ju mund të jeni duke lënë një punë të vjetër për një të re ose duke avancuar në një pozicion të ri me punëdhënësin tuaj aktual. Teknologjia e re mund të luajë një rol në këtë tranzicion ose njohuri të reja që keni fituar së fundmi, ose të dyja. Një pengesë e mundshme është se stresi mund të ndikojë në energjinë tuaj. Ecni me ritëm.

Akrepi

Ndjenja juaj e aventurës po zhvillohet sot. Argëtime të reja dhe të pazakonta, udhëtime në vende ekzotike, takime me njerëz të rinj dhe interesantë , të gjitha duhet të jenë në mendjen tuaj. Miqtë mund të telefononin për të propozuar ekskursione joshëse të minutës së fundit. Shko! Ju duhet një dalje për këtë ndjenjë ose nervat tuaja mund të jenë në skaj për disa ditë.

Shigjetari

Ndryshimi i papritur personal ose profesional mund të vijë në rrugën tuaj. Ndoshta do të merrni një mundësi të re për punë. Ndoshta do të takoni dikë që do të ndryshojë jetën tuaj. Kjo është një ditë për të shijuar fat të mirë dhe fillime të reja. Ato tregojnë premtim të zgjatjes për një kohë. Relaksohuni dhe shijoni optimizmin dhe entuziazmin tuaj për të ardhmen.

Bricjapi

Ju mund të mendoni për një ndryshim të vendbanimit, ose të paktën një ndryshim në familje. Dikush mund të lëvizë jashtë ose të lëvizë brenda. Udhëtimi mund të jetë në mendjen tuaj. Ju mund të vendosni të planifikoni një udhëtim me ajër ose jashtë shtetit ose jashtë vendit. Këto ndryshime nënkuptojnë zgjerim jo vetëm në jetën tuaj, por edhe brenda. Shkoni me rrjedhën.

Ujori

Komunikimi më i mirë duhet të hapë rrugën për përparim personal dhe profesional. Ju mund të arrini një mirëkuptim të ri me kolegët ose mund të merrni disa pajisje më të fundit që lejojnë operacionet të funksionojnë më mirë. Marrëdhëniet romantike përmirësohen, ndoshta për shkak të rritjes së komunikimit. Intuita juaj mund t’ju japë një avantazh kur keni të bëni me të tjerët.

Peshqit

Ju mund të ndjeheni pak të mërzitur dhe disi të dëshpëruar nga një ndarje e përkohshme nga një i dashur. Si rezultat, ju mund ta hidhni energjinë tuaj në projekte krijuese. Rezultatet mund të tregojnë një fuqi dhe intensitet që zakonisht nuk e prisni. Fëmijët dhe të rinjtë mund të përfitojnë nga këshillat dhe udhëzimet tuaja tani, Peshq, kështu që mos kini frikë ta jepni. Thjesht shprehni veten qartë.


Shtuar 21.03.2021 08:29

Tags: